Polisten öğrencilere ebru kursu

Polisten öğrencilere ebru kursu
Polisten öğrencilere ebru kursu
MALATYA (AA) - Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından "Ümidimiz Gençler Umudumuz Yarınlar" projesi kapsamında öğrencilere yönelik ebru...

MALATYA (AA) - Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından "Ümidimiz Gençler Umudumuz Yarınlar" projesi kapsamında öğrencilere yönelik ebru kursu açıldı.

Malatya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında yürütülmekte olan "Ümidimiz Gençler Umudumuz Yarınlar" projesiyle öğrencilere yönelik ebru kursu açıldı.

Açıklamada, ''Hedef kitlemiz içerisinde yer alan çocuk ve gençlerin toplumsallaşma sürecine katkıda bulunmak, çocukları eğitime motive ederek eğitimlerine devam etmelerini sağlamak ve geleceğe dair müspet hedefler belirlemelerini temin etmek amaçlanmıştır'' denildi.

Risk alltındakilere yönelik özel uygulama programlarının belirlenmesi faaliyetleri kapsamında hazırlanan ebru kursuna, 15 öğrencinin katılımıyla kurs Fatma Aliye İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde başlatıldığı belirtilen açıklamada, 2 aya sürecek olan kursa katılan kursiyerlere okul kıyafeti ve kırtasiye yardımı yapıldığı vurgulandı..

Kursun tamamlanmasının ardından Malatya Park AVM' de ebru sergisi açılacak. 


  ETİKETLER:

  İMKB

  ,

  Malatya

  ,

  Anadolu

  ,

  hayat

  ,

  Çocuk

  ,

  Okul

  ,

  toplum

  ,

  sosyal

  ,

  koruma

  ,

  emniyet