Pötürge ilçesine 5 köprü yapılacak

Pötürge ilçesine 5 köprü yapılacak
Pötürge ilçesine 5 köprü yapılacak
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesinin, Pötürge ilçesinde 5 köprü yapacağı bildirildi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre,...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesinin, Pötürge ilçesinde 5 köprü yapacağı bildirildi. 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tepehan ile Alireş dereleri üzerine yapılacak köprülerin ihaleleri ilana çıkarıldı.

Yapılacak olan köprülerin 2'sinin yerden yüksekliği 5 metre, diğer 3 köprünün ise 4 metre olacak. Köprülerin yol genişliği 8 metre, uzunlukları ise 9 metre olacak.

Yapılacak köprüler Civan, Huri, Yeşildere, Sezerler ve Taştepe mahallelerini, Tepehan Mahallesi'ne bağlayacak. Özellikle kış aylarında bölge halkının ulaşımına önemli katkılar sağlayacak köprüler, sezon içerisinde bitirilecek.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Büyükşehir Belediyesinin Malatya'nın her noktasında kaliteli hizmetler yapmaya devam edeceğini belirterek, "Pütürge'de bu 5 köprünün yapılması gerçekten elzem bir durumdu. Sezon içerisinde bitirmeyi hedeflediğimiz bu köprülerin Büyükşehir Belediyemize maliyeti ise 1 milyon liranın üzerindedir" ifadelerini kullandı. 


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  kış

  ,

  sezon

  ,

  Büyükşehir