Ramazan Bayramı kutlanıyor

Ramazan Bayramı kutlanıyor
Ramazan Bayramı kutlanıyor
MALATYA (AA) - Malatya'nın Darende ilçesindeki Somuncu Baba Külliyesinde bayramlaşma programı düzenlendi.Sabah erken saatlerden itibaren Somuncu Baba...

MALATYA (AA) - Malatya'nın Darende ilçesindeki Somuncu Baba Külliyesinde bayramlaşma programı düzenlendi.

Sabah erken saatlerden itibaren Somuncu Baba adıyla bilinen Şeyh Hamid-i Veli Hazretlerinin türbesinin bulunduğu külliyeye gelen vatandaşlar, 5 bin kişilik camiyi doldurdu.

Bayram namazında okunan hutbede, bayramlaşmanın önemi, kardeşlik ve paylaşma vurgusu yapılırken Suriye ve Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki yaşanan olayların dinmesi için dua edildi.

Namazın ardından camideki Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı. Vatandaşlar cami imam hatipleri tarafından ziyarete açılan Sakal-ı Şerifin önünden sırayla geçti. Tekbirler ve salavat okunarak yapılan ziyarete cemaat yoğun ilgi gösterdi.

Çevre il ve ilçelerden çok sayıda vatandaşın da katıldığı programda, vatandaşlara Hulusi Efendi Vakfı tarafından yemek ikram edildi. Vatandaşlar külliye avlusuna serilen yer sofrasında yemek yedi.

Birbirleriyle bayramlaşan vatandaşlar, Somuncu Baba ve Hulusi Efendi'nin türbesini ziyaret ettikten sonra külliyeden ayrıldı.