Ramazan Bayramı kutlanıyor

Ramazan Bayramı kutlanıyor
Ramazan Bayramı kutlanıyor
- Malatya Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçe belediyeleriyle ortaklaşa bayramlaşma programı düzenledi

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesi ortaklaşa bayramlaşma programı düzenlendi.

Bir restoranda gerçekleştirilen programda konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, huzur içerisinde geçen Ramazan ayının ardından Ramazan Bayramı'na kavuştuklarını söyledi.

Coşkulu bir bayram geçirdiklerini dile getiren Çakır, "Çok kalabalık bir katılımla bayramı kutluyoruz. Bayramları, bayram tadında yaşamak nasip olsun. Bayramlar bizim için kutsal ve özel günler. Bayramlar kırgınlıkların ve dargınlıkların yok olduğu günler. Bu günlerde dayanışma, dostluk ve kardeşlik artıyor. Dolayısıyla bu bayramı dolu dolu yaşayacağız. Bayramın hem ülkemiz hem de İslam alemi için, tüm insanlık için huzur, barış ve kardeşlik getirsin" diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi'nin Ramazan ayında merkezde mahallelerde ve ilçelerde iftarlar verdiğini anımsatarak, bayramı hep birlikte idrak ettiklerini kaydetti.

Gürkan, Ramazan Bayramı'nın Malatya'ya, ülkeye, insanlığa barış ve huzur getirmesini de temenni ederek, herkesin bayramını tebrik etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da tüm dünyada huzur ve barış içerisinde bayramlar yaşanmasını diledi.

Programa, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Malatya milletvekilleri Taha Özhan, Nurettin Yaşar, Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve belediye çalışanları katıldı.