Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
- Malatya Valisi Kamçı, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kamçı, mesajında, birlik ve beraberliği pekiştirdikleri, kardeşlik ve dostluğu en sıcak şekilde hissettikleri, maneviyat ikliminden esintilerin kuşattığı bir Ramazan ayını daha huzur içerisinde idrak ederek bayramı karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Bayramların milli ve manevi değerleri bütün lezzetiyle tattıkları, kırgınlık ve küskünlükleri bir kenara bırakarak coşkuyla kucaklaştıkları müstesna günler olduğunu ifade eden Kamçı, şunları kaydetti:

"Bu günlerin sevincini, heyecanını, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her anına yayabilmek hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Hassaten fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız, kapısı günlerdir çalınmamış hasta, yaşlı, yetim, öksüz, kimsesiz kardeşlerimiz ihmal edilmemeli, kapıları çalınmalı, kendileriyle hemhal olunmalıdır. Bayramlarımızın toplumsal barışı tesis etmenin en büyük fırsatı olduğu unutulmamalıdır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, başta aziz Malatya halkı olmak üzere necip milletimizin, bütün İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın tüm insanlığa dostluk, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyor, herkese sağlık ve esenlikler diliyorum." 


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Birlik

  ,

  sıcak