Sarı'nın bakanlığı hemşehrilerini sevindirdi

Sarı'nın bakanlığı hemşehrilerini sevindirdi
Sarı'nın bakanlığı hemşehrilerini sevindirdi
- AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olması, memleketi Darende ilçesinde sevinçle karşılandı

MALATYA (AA) - AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olması, memleketi Malatya'nın Darende ilçesinde sevinçle karşılandı.

Doğum yeri Darende'ye sık sık ziyarete gelen Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olduğu haberini alan vatandaşlarla, eski komşuları ve esnaf büyük mutluluk yaşadı. 

Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na Darendeli birinin bakanlık yapılması dolayısıyla teşekkür ederek, "Memleketin kaderinde söz sahibi olan bir bakanlığı ilçemize uygun gördükleri için kendilerine ne kadar minnettar olsak azdır" dedi.

Darende Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kasım Gücük de Darendeli olarak gurur duydukları bir müjdeyi aldıklarını belirterek, "İlçe halkı ve esnaflar çok mutlu. Bu gurur hepimizin. Allah utandırmasın" ifadesini kullandı.

Sarı'nın Darende'deki yakınları ve esnaf komşuları da iftihar ettikleri Sarı'nın memleket için güzel hizmetler yapacağından kuşkuları olmadığını dile getirdi.