Şehitlerimizi uğurluyoruz

- Sivas'ta meydana gelen trafik kazasında şehit olan 3 polisten Beşir Kurt, memleketi Malatya'da son yolculuğuna uğurlandı - Şehidin 10 yaşındaki oğlu Bahadır Kurt da cenaze namazında saf tuttu

MALATYA (AA) - Sivas'ın İmranlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında şehit olan 3 polisten Beşir Kurt'un cenazesi, memleketi Malatya'da toprağa verildi.

Şehit Kurt için Malatya Şehir Mezarlığı Camisi'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi. İl Müftüsü Ümit Çimen'in kıldırdığı cenaze namazında, şehidin 10 yaşındaki oğlu Bahadır Kurt da saf tuttu. 

Şehidin kepinin, namazdan önce musalla taşının üstüne konulduğu görüldü. Kurt'un naaşı, cenaze namazının ardından mezarlıktaki polis şehitliğine defnedildi. Şehidin eşi Zeynep ve babası Mehmet Kurt ile akrabaları ve yakınları, cenaze töreninde gözyaşlarına hakim olamadı. 

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, tabuta sarılı Türk bayrağını şehidin eşine verdi. Şehit Kurt'un babasına da Türk bayrağı takdim eden Kamçı, daha sonra, Zeynep, Mehmet ve Bahadır Kurt ile şehidin mezarına karanfil bıraktı.

Cenaze namazına, AK Parti  Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, ?İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Malatya Barosu Başkanı Eyüp Kutlubay, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci, ilçe belediye başkanları, diğer protokol üyeleri, emniyet mensupları, Malatya Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın Gümüşhane'deki programında önceki gün görev aldıktan sonra Malatya'ya dönmek üzere yola çıkan polisleri taşıyan 3 otobüsten biri, Sivas'ın İmranlı ilçesinde dün gece devrilmişti. Polisler Beşir Kurt, Emrah Horoz ve Fatih Çevik'in şehit olduğu kazada, 40'ı polis 41 kişi yaralanmıştı.