Semt konaklarındaki TEOG kursları

Semt konaklarındaki TEOG kursları
Semt konaklarındaki TEOG kursları
- Başarılı öğrencilere ödül verildi

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nca semt konaklarında sürdürülen TEOG hazırlık kurslarında başarı gösteren öğrencilere, düzenlenen programla ödül verildi.

Büyükşehir Belediyesi Özalper Semt Konağı'ndaki programda konuşan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, semt konaklarında düzenlenen kurslarla öğrencileri hayata hazırladıklarını belirtti. Bu süreçte en az eğitimciler kadar velilere de büyük sorumluluk düştüğünü kaydeden Gençay, "Öğretmen arkadaşlarımızın gösterdiği özverinin iki katını velilerimizin göstermesi gerekiyor. Çocukların eğitiminde öğretmenlerimiz kadar velilerimizin de çaba göstermesi önemli" dedi.

Gençay, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın şehrin fiziki imarının yanısıra insanı merkeze alan sosyal yatırımlara da önem verdiğini ifade ederek, "Sayın Başkanımızın direktifleri doğrultusunda semt konaklarımızda ve çok amaçlı sosyal tesislerimizde hizmetlerimiz artarak devam edecektir" diye konuştu.

Öğrencilerin şiirler okuduğu programda, 5 semt konağıyla 2 eğitim merkezinde yürütülen TEOG hazırlık kurslarına devam eden öğrencilerden Türkiye geneli yapılan deneme sınavında başarılı olan 28 öğrenciye başarı belgesiyle çeşitli ödüller takdim edildi.