Seyrantepe'de yol genişletme çalışmaları

Seyrantepe'de yol genişletme çalışmaları
Seyrantepe'de yol genişletme çalışmaları
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince, yeni yerleşim bölgelerinden Seyrantepe'de yol açma ve genişletme çalışmaları yapılıyor.Büyükşehir...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince, yeni yerleşim bölgelerinden Seyrantepe'de yol açma ve genişletme çalışmaları yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı Yol Yapım ve Asfalt Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla Seyrantepe'deki mevcut 7 metre genişliğindeki yolun 15 metreye çıkarıldığı belirtildi.

Yolun Çöşnük Mahallesi girişinde kalan kısımların asfalt, Seyrantepe'den Çevreyolu Malatya Anadolu Lisesi kavşağına kadar olan kısmın ise toprak olduğu kaydedilen açıklamada, yolun asfalt olan kısımlarına bakım yapıldığı, diğer kısımlarda ise keskin virajların genişletildiği, yola alt temel malzeme seriminin yapıldığı ifade edildi.  

Seyrantepe'den Çevreyoluna kadar olan kısmında sağ ve sol tarafına gelişi güzel bırakılan hafriyat atıklarının da yine Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldığı belirtilen açıklamada, bölgede hafriyat atıklarının oluşturduğu görüntü kirliliği ortadan kaldırıldıktan sonra, alanda hafriyat dökümüne izin verilmeyeceği ve belirlenen alan dışında döküm yapanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, yolun alt temel ve temel çalışmaları tamamlandıktan sonra asfaltının da yapılacağı belirtildi. 


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Anadolu

  ,

  Daire

  ,

  Büyükşehir