Silvan'daki terör saldırısı

Silvan'daki terör saldırısı
Silvan'daki terör saldırısı
- Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki saldırıda şehit edilen Jandarma Astsubay Çavuş Topçuoğlu'nun cenazesi Malatya'ya getirildi

MALATYA (AA) - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda şehit edilen Jandarma Astsubay Çavuş Tolga Topçuoğlu'nun cenazesi memleketi Malatya'ya getirildi.

Diyarbakır Asker Hastanesi bahçesindeki törenin ardından askeri uçakla Malatya Havalimanı'na getirilen Topçuoğlu'nun cenazesi havalimanında askeri törenle karşılandı.

Uçaktan indirilen şehidin naaşına eşi Aysun kucağındaki 2 aylık bebeği Baran ile sarıldı. Baba Alaaddin, anne Mine, Uzman Çavuş ağabeyi Tarık Topçuoğlu ve yakınları da şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Topçuoğlu'nun cenazesi daha sonra Malatya Şehir Mezarlığı Morgu'na gönderildi.

Şehidin eşi Aysun burada, "Hani akşam gelirken mama getirecektin? Baban mama getiremeyecek aşkım ben alırım sana. Baban gelemeyecek bugün . Anne babayı göremeyecekmiş bugün. Ben seni burada nasıl bırakıp giderim aşkım. Sen burada tek başına korkarsın aşkım. Hadi aşkım, herkes burada senin için toplanmış çıkıp gelsene" diye gözyaşı döktü.

Baba Alaaddin Topçuoğlu ise gözyaşları içerisinde görevlilerin kucağındaki torununa bakarak, "Daha 20 gün oldu babasını göreli. Bahtsız gardaşım, torunum benim. Allah sana daha güzel kaderler nasip etsin" dedi ve bebeği öptü.

- Baba Topçuoğlu taziyeleri kabul etti

Bu arada Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve diğer yetkililer şehidin babası Alaaddin Topçuoğlu'na taziye ziyaretinde bulundu.

Vali Kamçı, burada yaptığı konuşmada, şehide Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyerek, "Allah mekanını cennet eylesin. Şehitlik en büyük mertebe" dedi.

Şehidin cenazesinin yarın, cuma namazının ardından toprağı verileceği öğrenildi.