Şırnak'taki terör saldırısı

Şırnak'taki terör saldırısı
Şırnak'taki terör saldırısı
- Saldırıda şehit olan piyade onbaşı Barış Aybek'in cenazesi, Doğanşehir'de toprağa verildi

MALATYA (AA) - Şırnak 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı Akdizgin üs bölgesine, terör örgütü mensubu bir grup tarafından uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda şehit olan piyade onbaşı Barış Aybek'in (22) cenazesi, memleketi Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde defnedildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, cenazenin gelişinden önce şehit babası Turabi Aybek'in Doğanşehir Doğu Mahallesi'ndeki evine gelerek, evin önünde kurulan taziye çadırında şehit yakınlarına taziyelerini iletti.

Daha sonra şehit Aybek'in naaşı cenaze aracıyla baba evine getirildi.

- "Abla bana bir şey olmaz' dedi"

Barış Aybek'in ablası Şehriban Aybek, cenazenin gelişi sırasında "Ben ondan büyüğüm, ablan öleydi, ben bu yükü kaldıramam, 'abla bana bir şey olmaz' dedi" şeklinde ağıt yaktı.

Doğu Mahallesi Camisi'nde ikindi vakti İl Müftüsü Ümit Çimen'in kıldırdığı cenaze namazının ardından cenaze aracına konulan şehidin naaşı, mezarlığa götürüldü.

Tören kıtası cenaze aracının önündeyken şehidin halası Meryem İlhan, "askerimle yürüyeceğim" diyerek tören kıtasının arasında ağlayarak yürüdü. Bu sırada şehidin kardeşi Eren Aybek, cenaze aracının önüne alındı.

Şehit Piyade Onbaşı Barış Aybek'in cenazesi Doğanşehir ilçesine bağlı Gürobası köyüne götürülerek burada toprağa verildi.

Cenaze törenine, şehit ailesi ve yakınlarının yanı sıra Bakan Işık, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenkci, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, CHP İl Başkan Vekili Ali Celiloğlu, MHP İlçe Başkanı Muzaffer Çelebi ile çok sayıda vatandaş katıldı.