Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Anma merasimi hazırlıkları sürüyor

Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Anma merasimi hazırlıkları sürüyor
Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Anma merasimi hazırlıkları sürüyor
MALATYA (AA) - Malatya'nın Darende ilçesinde Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Anma Merasimi için hazırlıklar sürdürülüyor.Yerli ve yabancı çok sayıda...

MALATYA (AA) - Malatya'nın Darende ilçesinde Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Anma Merasimi için hazırlıklar sürdürülüyor.

Yerli ve yabancı çok sayıda katılımcının gelmesi beklenen anma etkinlikleri için törenlerin yapılacağı alanlar ve yol güzergahlarında düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Hulusi Efendi Vakfı ve Darende Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen etkinliklerin Somuncu Baba Külliyesi namazgahındaki anma töreni için vatandaşların güneş ve yağmur gibi faktörlerden etkilenmemeleri amacıyla devasa bir çadır kuruldu. Ayrıca etkinliklerde temel atma töreninin yapılacağı alan üzerine brandalarla gölgelik hazırlandı.

Bu arada Darende Belediyesi de alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan yolları onarmaya başladı. Somuncu Baba Külliyesine giden yollar belediye ekiplerince yıkanarak bakım ve onarımdan geçirildi. 

Yemek organizasyonlarının yerine getirilmesi amacıyla aşçı ve yamaklarından 20 kişilik ekip oluşturuldu. Otobüsler ve küçük araçlar için ayrı otopark alanları belirlenirken, güzergahlarda gelen misafirleri yönlendirmek için çok sayıda görevlinin bulundurulacağı öğrenildi.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Belediye

  ,

  Yemek

  ,

  Güneş

  ,

  Yağmur