Sünnet olan Suriyeli çocuklar için Mevlid-i Şerif okutuldu

Sünnet olan Suriyeli çocuklar için Mevlid-i Şerif okutuldu
Sünnet olan Suriyeli çocuklar için Mevlid-i Şerif okutuldu
MALATYA (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak aileleriyle Türkiye'ye sığınan ve Malatya'da kurulan konteyner kente sünnet ettirilen 130 Suriyeli...

MALATYA (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak aileleriyle Türkiye 'ye sığınan ve Malatya'da kurulan konteyner kente sünnet ettirilen 130 Suriyeli çocuk için Mevlid-i Şerif okutuldu.

Malatya'da "Beydağı Konaklama Tesisi" adıyla kurulan konteyner kentte, sivil toplum kuruluşlarının desteği ile bir süre önce  sünnet ettirilen çocuklar için okutulan Mevlid-i Şerif'in ardından, yemek verildi.

Program sonrası gazetecilere açıklama yapan Malatya Valisi Süleyman Kamçı, konteyner kentte başta Suriyeli öğretmenler olmak üzere Suriyeli muhtarlar ve mahalle temsilcileri ile bir araya geldiklerini söyledi.

Sivil toplum kuruluşlarının birçok aktivitede kendilerine destek olduğunu kaydeden Kamçı, "Malatya'mızda her aktivitede ve  sosyal etkinlikte yanımızda olan sivil toplum örgütleri, kampımızda 130 Suriyeli çocuğumuzu sünnet ettirdi" dedi.

Kamçı, sivil toplum kuruluşlarının konteyner kentte kalan 7 bin 530 Suriyeli sığınmacıya  akşam yemeği verdiğini de sözlerine ekledi.

Kamçı daha sonra akşam yemeğini konteyner kentte kalan Suriyeliler ile yedi.

Programa, Malatya Vali Yardımcısı Latif Memiş, Malatya İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hasan Aksoy, Malatya Emniyet Müdürü Ömer Urhal, konteyner kentin sorumlu yöneticisi Nihat Yazıcıoğlu? ile Suriyeli vatandaşlar katıldı.