Suriyeliler ilk teravih namazını kıldı

Suriyeliler ilk teravih namazını kıldı
Suriyeliler ilk teravih namazını kıldı
MALATYA (AA) - Malatya'da konteyner kentte kalan Suriyeliler ilk teravih namazını kıldı.Beydağı Konaklama Tesisi'nde kalan Suriyeliler, ilk teravih...

MALATYA (AA) - Malatya'da konteyner kentte kalan Suriyeliler ilk teravih namazını kıldı.

Beydağı Konaklama Tesisi'nde kalan Suriyeliler, ilk teravih namazı için konteyner kentte bulunan iki camiyi doldurdu.  Çocuk ve yaşlıların da aralarında bulunduğu birçok Suriyeli namazlarını kıldı. Kadınlar da kendilerine ayrılan bölümde ibadet etti.

Teravih namazı öncesi AA muhabirine açıklamada bulunan cami imamı Suriyeli Ali el Halit Nisan, 7 kişilik ailesiyle birlikte İdlip'ten geldiğini söyledi.

Türkiye 'de olmaktan mutluluk duyduklarını anlatan Nisan, "Ahirette bize siz Türklerden sual olunacak olursa, bizler diyeceğiz ki 'Türkler çok iyi, cömert insanlardır ve onlardan Allah razı olsun. Onlar bize çok yardımcı oldular. Tüm Türkiye halkından Allah razı olsun. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dan Allah razı olsun" diye konuştu.

Humus'tan gelen ve 5 torunu ile konteyner kentte yaşamını sürdüren Hatice Musa ise ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Musa, ülkelerindeki savaşın bitmesi ve ardından memleketlerine dönebilmeleri için dua edeceklerini kaydetti.