Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- MÜSİAD Malatya Şubesi Başkanı Balin: "Türkiye'nin bölgesinde ve dünyadaki yerini hazmedemeyenler, kötülük pompalamaya, ölüm kusmaya devam etse de Anadolu kardeşliğini bozamayacaklardır"

MALATYA (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi Başkanı Mehmet Balin,  Şanlıurfa 'nın Suruç ilçesinde meydana gelen terör saldırısını kınadıklarını bildirdi.

Balin, yaptığı yazılı açıklamada,  Türkiye 'nin istikrarsızlığı için çabalayan mihrakların eylemlerinin hedefine ulaşamayacağını belirterek, "Türkiye'nin bölgesinde ve dünyadaki yerini hazmedemeyenler, kötülük pompalamaya, ölüm kusmaya devam etse de  Anadolu kardeşliğini bozamayacaklardır. Terör, bir süreliğine topluma zarar verse de yok olmaya mahkumdur. Yüzyıllar boyu, her türlü zorluk ve acıya birlikte göğüs gererek galip çıkmayı başaran milletimiz, yolundan ve kardeşlik ikliminden uzaklaşmadan yürüyüşünü sürdürecektir. Terörün, milleti, dini, iyisi, kötüsü, haklısı, haksızı ve hiç bir mazereti olamaz. Terör, terördür. Kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın, hangi gerekçeye sahip olursa olsun karşısındayız" ifadelerini kullandı.

Bu menfur olayın her türlü etnik, dini ve mezhepsel unsurun bu topraklarda birlikte yaşamaya devam edeceğine olan inançlarını bozmayacağını kaydeden Balin, patlamada hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.