Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- 12. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali iptal edildi

MALATYA (AA) - Malatya'nın Arguvan ilçesinde düzenlenecek 12. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali'nin, Şanlıurfa 'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle iptal edildiği bildirildi.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, yaptığı yazılı açıklamada, 32 kişiyi kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti. 

Hain saldırının yüreklerini yaktığını kaydeden Kızıldaş, "Arguvan Vakfı ve derneklerimizle yaptığımız değerlendirme sonrasında 25-26 Temmuz tarihlerinde düzenleyeceğimiz 12. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali'nin yaşanan katliam sonrasında iptal edilmesi yönünde karar aldık. Acımız sonsuz ama mücadelemiz devam edecek. Bu acılar bizleri daha da kamçılayacaktır. Gencecik evlatlarımızı kaybetmenin acısı tarifsiz" ifadelerini kullandı. 

Kızıldaş, terörü ve onu besleyenleri lanetlediklerini vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

"Kobani'de kreş olarak kullanılan bir binanın bahçesine park inşa edilecekti. İçinin düzenlenmesi, duvarlarına resim çizilmesi, boyanması, kreşin yaşar hale getirilmesi gibi niyetleri vardı. Ama bu ülkede ekmek almaya gidenler gibi kütüphane yapmak isteyenleri de cezalandırdılar."