TARSİM'den bilgilendirme toplantısı

TARSİM'den bilgilendirme toplantısı
TARSİM'den bilgilendirme toplantısı
MALATYA (AA) - TARSİM tarafından sigorta acentelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. TARSİM Bölge Müdürü Bünyamin Kadak, Malatya Ticaret...

MALATYA (AA) - TARSİM tarafından sigorta  acentelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. 

TARSİM Bölge Müdürü Bünyamin Kadak, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Salonu'ndaki toplantıda, acentelerin, TARSİM ile üreticiler arasındaki iletişimin en önemli ayağını oluşturduğunu, yapılan çalışmaların üreticilere doğru aktarılmasında, acentelerin doğru bilgilendirilmesinin önemli olduğunu söyledi.  

Bu yıl kayısıda yaşanan zirai don dolayısıyla kendilerine 17 binin üzerinde ihbar geldiğini kaydeden Kadak, çiftçilere 75 milyon liranın üzerinde tazminat ödendiğini kaydetti.

Kadak, acente sahiplerine devlet destekli tarım sigortaları hakkında bilgi verdi. 

Malatya Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Mehmet Ayhan Altunok da kentte 129 acente bulunduğunu söyledi.

Çiftçilerin kayıtlı acentelere başvurmalarının önemine dikkati çeken Altunok, üreticilerin zor durumda kalmaması için poliçelerini yetkili acentelerden satın almalarını istedi. 

Üreticilerin, sigorta primlerinin yüksek olduğu yönünde söylemleri bulunduğunu aktaran Altunok, üreticilerin fındık için uygulanan prim sisteminin kayısıda da uygulanmasını talep ettiklerini anlattı.

 

 


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Tarım

  ,

  Prim

  ,

  sanayi

  ,

  sigorta