TBB Başkanı Feyzioğlu, Malatya'da:

TBB Başkanı Feyzioğlu, Malatya'da:
TBB Başkanı Feyzioğlu, Malatya'da:
- "Türkiye giderek derin bir kutuplaşma içerisinde. Birbirimizden duygusal olarak kopuyoruz. Yani, sadece bölgesel anlamda değil, mezhepsel anlamda, siyasi ideoloji anlamında bir kutuplaşma içerisindeyiz. Bu kutuplaşmanın üstesinden gelmenin tek yolu, ortak bir lisanı kullanmamızdır. Bu ortak lisan, hukukun üstünlüğü lisanıdır"

MALATYA (AA) - Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türkiye giderek derin bir kutuplaşma içerisinde. Birbirimizden duygusal olarak kopuyoruz. Yani, sadece bölgesel anlamda değil, mezhepsel anlamda, siyasi ideoloji anlamında bir kutuplaşma içerisindeyiz. Bu kutuplaşmanın üstesinden gelmenin tek yolu, ortak bir lisanı kullanmamızdır. Bu ortak lisan, hukukun üstünlüğü lisanıdır" dedi. 

Feyzioğlu, TBB, Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu (TÜBAKKOM) ve Malatya Barosu tarafından düzenlenen TÜBAKKOM 12. Dönem 3. Genel Üye Toplantısı'na katılmak üzere Malatya'ya geldi.

Metin Feyzioğlu, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin 79 barosunun, anayasanın ilk üç maddesi, hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü konularında tek vücut olduklarını söyledi.

Aralarında çok farklı siyasi düşünceden, farklı dünya görüşünden olan arkadaşları olduğunu vurgulayan Feyzioğlu, bunların  zenginlikleri olduğunu belirtti. 

Ortak paydalarının, bu ülkenin milletiyle bölünmez bütünlüğüne olan aşkları, hukukun üstünlüğüne olan aşkları, bir ve beraber bir geleceği karşılama ve parlak, aydınlık bir gelecek inşa etme ülküleri olduğunu anlatan Feyzioğlu, şunları kaydetti:

"Bu noktada şu hususun altını özellikle çizmek istiyorum. Türkiye, giderek derin bir kutuplaşma içerisinde. Birbirimizden duygusal olarak kopuyoruz. Yani, sadece bölgesel anlamda değil, mezhepsel anlamda, siyasi ideoloji anlamında bir kutuplaşma içerisindeyiz. Bu kutuplaşmanın üstesinden gelmenin tek yolu, ortak bir lisanı kullanmamızdır. Bu ortak lisan, hukukun üstünlüğü lisanıdır."