Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Başkanı Meşeli: "Kanlı terör örgütü PKK'yı şiddetle ve nefretle telin ederek kınıyoruz. Hakkari Dağlıca'da, Iğdır'da, Tunceli ve Mardin'de şehit olan asker ve polislerimize cenabı Allah'tan rahmet, şehit ailelerine sabrı cemil diliyoruz"

MALATYA (AA) - Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Başkanı Hasan Meşeli, terör örgütü PKK 'yı kınayarak terör saldırılarında şehit olan asker ve polislere Allah'tan rahmet, şehit ailelerine sabır diledi.

Meşeli, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye 'yi bölmek ve kardeşi kardeşe düşman etmek istenildiğini belirtti.

Anadolu 'nun bin yıllık tarihinde Türk'ün, Kürt'ün, Alevi'nin, Sünni'nin, Laz'ın, Çerkez'in, etnik kökeni ne olursa olsun herkesin kardeşçe yaşadığını vurgulayan Meşeli, "Yaşamaya da devam edeceklerdir. Bu insanlar, İslam düşmanlarına ve emperyalist güçlere karşı yine bu topraklar için kan dökmüşlerdir. Terörizm Türkiyemizi yaşanmaz bir hale getirerek kardeşi kardeşe düşman ettirmek çabası içindedir. Bu vatan topraklarında yaşayan herkesin aklını başına alarak oyunlara ve provokasyonlara asla gelmemeleri, uyanık olmaları gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Meşeli, şerefli bir maziye sahip necip Türk milletinin tarih boyunca mazlumun ve masumun yanında, zalimin karşısında durduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı olarak kanlı terör örgütü PKK'yı şiddetle ve nefretle telin ederek kınıyoruz. Hakkari Dağlıca'da, Iğdır'da, Tunceli ve Mardin'de şehit olan asker ve polislerimize cenabı Allah'tan rahmet, şehit ailelerine sabrı cemil diliyoruz. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve emniyet teşkilatımıza en derin taziyelerimizi iletiyoruz. Buradan bir kere daha bütün vatandaşlarımıza oyunlara gelmemeleri ve uyanık olmaları çağrısında bulunuyoruz."