Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- AK Parti Malatya Milletvekili Şahin: "Yurt içinde yaşanan kontrolsüz tepkilerin ve kasıtlı çevrelerce giderek iç kargaşa provalarına dönüştürülmek istenen şiddet eylemlerinin cani terör örgütünün yapmak istediklerine katkı sağlamaktan başka bir faydasının olmayacağı açık"

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, kontrolsüz tepkilerin ve kasıtlı çevrelerce giderek iç kargaşa provalarına dönüştürülmek istenen şiddet eylemlerinin terör örgütünün yapmak istediklerine katkı sağlamaktan başka bir faydası olmadığını bildirdi.

Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, 7 Haziran'da yapılan genel seçimlerin ardından belli çevrelerce oluşturulmaya çalışılan siyasi belirsizliği kirli emelleri ve alçakça planları için kullanan terör örgütlerinin masum insanları hedef seçtiğini ve katliamlara başladığını belirtti.

Terör örgütünün güvenlik güçlerine saldırılarının ve bölge halkına uyguladığı zulmün millet nezdinde derin infiale dönüştüğünü kaydeden Şahin, "Yurdun muhtelif bölgelerinde başlatılan demokratik tepkilerin yer yer duygularını kontrol edemeyen çevrelerce siyasi parti binalarına ve vatandaşlarımıza yöneldiğini görüyoruz. Siyasi parti merkezlerine, sivillere ve bu insanların mülklerine zarar vermek kabul edilemez. Terörün cezasını hukuk çerçevesinde güvenlik güçlerimiz ve yargı verecek. Kimse kendisini kanunun yerine koymamalı. Devletimiz şiddet ve teröre karşı idari, askeri ve hukuki tüm mekanizmaları hızlı ve yerinde bir şekilde işletmektedir" ifadelerini kullandı.

Şahin, hükümetin ve devletin her biriminin terör örgütünün kökünü kazımak için gerekli mücadeleye kararlılıkla devam edeceğini vurgulayarak, "Yurt içinde yaşanan kontrolsüz tepkilerin ve kasıtlı çevrelerce giderek iç kargaşa provalarına dönüştürülmek istenen şiddet eylemlerinin cani terör örgütünün yapmak istediklerine katkı sağlamaktan başka bir faydasının olmayacağı açık. Kontrollü ve kontrolsüz şekilde sokaklara yayılan, her türlü dış müdahaleye açık hale gelen ve nereye varacağı belli olmayan bu şiddet ve terör olayları, ne bu işe alet olanlara, ne de ülkemize felaketten başka bir şey getirmeyecek" açıklamasında bulundu.