TFF'den gelen heyet İnönü Stadı'nda incelemelerde bulundu

TFF'den gelen heyet İnönü Stadı'nda incelemelerde bulundu
TFF'den gelen heyet İnönü Stadı'nda incelemelerde bulundu
MALATYA (AA) - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Passolig'den gelen bir heyet, PTT 1.Lig ekiplerinden Malatyaspor'un maçlarını oynayacağı İnönü...

MALATYA (AA) -  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Passolig'den gelen bir heyet, PTT 1. Lig ekiplerinden Malatyaspor'un maçlarını oynayacağı İnönü Stadı'nda incelemelerde bulundu.

Yeni sezona hazırlanan İnönü Stadı'nın devam eden hazırlık çalışmalarını TFF ve Passolig'den gelen heyet yerinde inceledi. Yapılan araştırmanın ardından son bir değerlendirme yapacak heyet, Yeni Malatyaspor-1461 Trabzon maçının İnönü Stadı'nda oynanıp, oynanmayacağına karar verecek.

TFF heyetinin incelemelerinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Selim Pilten, herhangi bir engel olmadan ilk maçlarını statlarında oynayacaklarına inandıklarını söyledi.

İnönü Stadı'nda çalışmaların devam ettiğini belirten Pilten, "TFF, bugüne kadar süre tanımıştı. Hem TFF'den hem de Passolig'den gelen heyet statta incelemelerde bulundu. Heyet, incelemelerini tamamladı. Raporlamalarını yapacaklar, muhtemelen yarın maçın Malatya İnönü Stadı'nda oynanıp, oynanmayacağı net bir şekilde belli olacak. Bizim görüşümüz hiç bir engel olmadan ilk maçımızı kendi sahamızda oynayacağız ama ne yazık ki seyircimiz olmayacak" diye konuştu.

Passolig'in altyapı çalışmalarını cuma günü tamamlayacağını dile getiren Selim Pilten, Cumartesi gününden itibaren İnönü Stadı önünde Passolig satışının başlayacağını vurguladı.  

- Serkan Çalık'la yollar ayrıldı

Pilten, Yeni Malatyaspor'da son günlerde takımın forvet oyuncusu Samed Kartal ve orta saha oyuncusu Serkan Çalık'ın takımdan ayrıldığı yönünde çıkan haberlerle de değindi. Serkan Çalık'la kesin olarak yollarını ayırdıklarını ifade eden Selim Pilten, Samed Kartal'ın ise durumunun önümüzdeki günlerde netleşeceğini belirtti. 

İki oyuncunun şu anda takımla olmadıklarını kaydeden Pilten, teknik heyetin raporu doğrultusunda Çalık ile yolların ayrıldığını aktardı.