Tohma Çayı'nın su seviyesi yükseldi

Tohma Çayı'nın su seviyesi yükseldi
Tohma Çayı'nın su seviyesi yükseldi
MALATYA (AA) - Malatya'nın Darende İlçesi'ndeki Tohma Çayı su seviyesi eriyen karlar ve aralıksız süren yağış nedeniyle yükseldi.Dere kenarındaki iş...

MALATYA (AA) - Malatya'nın Darende İlçesi'ndeki Tohma Çayı su seviyesi eriyen karlar ve aralıksız süren yağış nedeniyle yükseldi.

Dere kenarındaki yerlerinden bazıları sel sularından etkilendi. Vatandaşlar kum torbaları dizerek yükselen suların işyerlerine zarar vermemesi için önlem aldı. Sulara yakın kısımlarda toprak kayması ve sökülen ahşap kısımlara yaklaşılmaması için emniyet şeritleri çekilerek vatandaşlar uyarıldı.

Su baskınının yaşandığı bahçelerde maddi zarar meydana gelirken, geçen yıl başlayan ve Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan Tohma ıslah çalışmaları çerçevesinde istinat duvarı yapılan yerlerde, herhangi bir hasar meydana gelmedi. Bahçe sahibi ve çevre sakini vatandaşlar, duvar yapılmayan yerlerin de bir an önce yapılmasını ve sel baskınlarının önlenmesini istedi.

Tohma Kanyonu'nun doğal gezinti alanı da polis tarafından yürüyüşe kapatıldı. Kanyonun her 2 girişindeki kapılar kilitlenip uyarı yazıları asıldı. 


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  çevre

  ,

  ,

  emniyet