Toplu sözleşme görüşmeleri

Toplu sözleşme görüşmeleri
Toplu sözleşme görüşmeleri
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Cankese: - "Bakan Bey ile önümüzdeki hafta içerisinde oturacağız. Görüşmeler zam pazarlıkları mutabakata bağlanırsa bu ayın 21'ine kadar, bağlanmazsa hakem heyeti olmak üzere ayın 30'una kadar devam edecek"

MALATYA (AA) - Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, toplu sözleşme görüşmelerine önümüzdeki hafta da devam edileceğini söyledi.   

Cankesen, sendika çalışmaları kapsamında geldiği Malatya'da AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 Ağustos 'ta toplu sözleşme görüşmelerinin başladığını anımsatarak, ellerinde 8+8 ve 150 liralık taban aylık zammı  ve refah payı olmak üzere 2016 yılı için bir zam taleplerinin olduğunu ifade etti. 

Pazarlıkların çok çetin bir şekilde geçeceğini ifade eden Cankesen, " Bakan Bey ile önümüzdeki hafta içerisinde oturacağız, mutabakat sağlamak adına görüşmeler devam edecek. Görüşmeler zam pazarlıkları mutabakat bağlanırsa bu ayın 21'ine kadar, bağlanmazsa hakem heyeti olmak üzere ayın 30'una kadar devam edecek" diye konuştu.

Cankesen, hizmet kolları olarak taleplerinin üç kategoride değerlendirildiğini, bunların Devlet Demir Yolları, Devlet Hava Meydanları ve Ulaştırma Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı olduğunu belirtti.