Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi hastalarından sergi

Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi hastalarından sergi
Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi hastalarından sergi
MALATYA (AA) - Malatya'da Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören hastaların eserlerinin yer aldığı resim ve el sanatları sergisi açıldı.Bir...

MALATYA (AA) - Malatya'da Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören hastaların eserlerinin yer aldığı resim ve el sanatları sergisi açıldı.

Bir alışveriş merkezindeki sergide, Göztepe Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören 75 hastanın el emeği göz nuru ürünleri yer aldı.

Malatya Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, açılışta yaptığı konuşmada, Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinde yatan hastaların kendi içlerinden geleni, rehberler ve doktorların gözetiminde yaptığını belirterek, bunun çok önemli bir olay olduğunu söyledi. Kurnaz, "Bunun hastalarımızın tedavisinde çok önemli bir basamak olduğunu düşünüyorum. Bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Malatya  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şükrü Özdemir de merkezde 75 hastayı rehabilite ettiklerini, onlar için psikiyatri uzmanı, psikolog, hemşire, memurla  müzik , beden eğitimi ve resim iş eğitmenlerinin hizmet verdiğini söyledi.

Sergide 120 yapıtın bulunduğunu ifade eden Özdemir, "5 ebru, 20 ahşap işçiliği, 25 seramik işçiliği, 28 tablo, 12 de örgü işi var" ifadesini kullandı.

Açılışa Malatya Devlet Hastanesi Yöneticisi Vahap Boztepe, doktorlar, hastalar ve aileleri katıldı.