Troleybüs işletmecileri Malatya'da buluşacak

Troleybüs işletmecileri Malatya'da buluşacak
Troleybüs işletmecileri Malatya'da buluşacak
MALATYA (AA) - Farklı ülkelerden troleybüs işletmecileri, Malatya'da düzenlenecek Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı'nda bir araya...

MALATYA (AA) - Farklı ülkelerden troleybüs işletmecileri, Malatya'da düzenlenecek Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı'nda bir araya gelecek.

Türkiye 'nin yerli trambüs araçları, Malatya'da uluslararası bir heyetin beğenisine sunulacak.

Türkiye'de ilk olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan yerli trambüsler, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliğince (UITP) 1-2 Ekim tarihlerinde tertiplenecek çalıştayda görücüye çıkarılacak.

Toplu taşımacılık sektöründe dünyadaki en büyük sivil toplum kuruluşu olduğu belirtilen UITP, Türkiye'de ilk yerli üretim olarak hizmete sunulan Malatya'daki trambüs projesi kapsamında bir çalıştay organize edecek.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri AŞ'nin (MOTAŞ) ev sahipliğinde düzenlenecek çalıştaya, Malatya'da hizmete sunulan trambüsleri üreten firma da destek verecek.

Şehirdeki trambüs sistemini tanıtmak, halihazırda dünyada bulunan troleybüs sistemlerini ve toplu taşımacılık sektörünün geleceğini görüşmek üzere tertiplenecek uluslararası çalıştaya, Almanya 'dan Suudi Arabistan'a, Latin Amerika'dan İngiltere 'ye kadar farklı ülkelerin troleybüs işletmecileri ve üst düzey toplu taşımacılık yetkilileri katılacak.