TSE, kaliteyi çocuklara tiyatro oyunuyla anlattı

TSE, kaliteyi çocuklara tiyatro oyunuyla anlattı
TSE, kaliteyi çocuklara tiyatro oyunuyla anlattı
- Memurlardan oluşan tiyatro grubu, çocuklara "Önce Kalite" isimli oyunu sergiledi

MALATYA (AA) - Türk Standartları Enstitüsünde (TSE) görevli bir grup memur, Malatyalı miniklere bilinçli tüketimi anlatan "Önce Kalite" oyununu sergiledi. 

Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Önce Kalite" isimli tiyatro oyununda TSE çalışanı memurlar Doğan Ünal, Gülşen Tümay, Hasan Solmaz, Savaş Özaydın, Bengi Arıduru, Mücahit Kasar, Adem Dağlı, Nazmi Kocak, Sibel Sağır ve Oğuzhan Öztürk rol aldı. TSE çalışanı Ufuk Ersoy'un yazıp yönettiği oyunu yaklaşık 300 çocuk izledi.  

Ersoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuklara bilinçli tüketimi anlatmak için böyle bir proje geliştirdiklerini söyledi. Herkesin doğumdan ölüme kadar tüketici olduğunu vurgulayan Ersoy, eylül ayında başladıkları turnelerinin ilkini Ankara 'da başlattıklarını daha sonra pek çok ilde gösterimler yaptıklarını anlattı. Ersoy, oyunlarının pek çok ödül de aldığını kaydetti. 

TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz da oyunla kalitenin hayat tarzı haline getirilmesinin gerektiğinin aktarıldığını belirtti. Grubun bir hafta boyunca Malatya'da gösterimler yapacağını ifade eden Yılmaz, kentteki yaklaşık 2 bin öğrenciye ulaşılmasının planlandığını söyledi.