Tüfenkci'nin bakanlığı Malatyalı iş dünyasını sevindirdi

Tüfenkci'nin bakanlığı Malatyalı iş dünyasını sevindirdi
Tüfenkci'nin bakanlığı Malatyalı iş dünyasını sevindirdi
- AK Parti Malatya Milletvekili Tüfenkci'nin Gümrük ve Ticaret Bakanlığına getirilmesi, Malatya'daki iş adamlarınca sevinçle karşılandı - Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkoç: - "Türkiye için hayırlı olsun, Malatya için hayırlı olsun, Tüfenkci ve ailesi için hayırlı olsun inşallah. Kendisi çalışkan, başarılı, dürüst bir arkadaşımız"

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci'nin Gümrük ve Ticaret Bakanlığına getirilmesi, Malatya'daki meslek teşekkülleri tarafından sevinçle karşılandı.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 64. Hükümetin hayırlı olmasını dileyerek, Tüfenkci'nin Gümrük ve Ticaret Bakanlığına getirilmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Hemşehrilerinin bakan olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Erkoç, "Sayın Tüfenkci'nin Gümrük ve Ticaret Bakanlığına getirilmesi Türkiye için hayırlı olsun, Malatya için hayırlı olsun, Tüfenkci ve ailesi için hayırlı olsun inşallah. Kendisi çalışkan, başarılı, dürüst bir arkadaşımız. Bir Malatya milletvekilinin bakanlığa getirilmesini Malatya uzun zamandır bekliyordu. Bu beklentimize cevap aldık. Sevinçliyiz" diye konuştu.

Ticaret odalarının Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı olduğunu hatırlatan Erkoç, bu açıdan ayrıca sevindiklerini söyledi.

- Ticaret Borsası Başkanı Özbey

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey de Malatya'nın uzun süredir bakanlık beklediğini dile getirerek, "Tabii uzun süredir beklediğimizi ve hak ettiğimizi düşünüyorum. Sayın Bülent Tüfenkci'nin Gümrük ve Ticaret Bakanlığına getirilmesi bizi ayrıca mutlu etti. Çünkü borsamız Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı" dedi.

- Esnaf Odası Başkanı Keskin

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi Şevket Keskin de Malatya'nın bu bakanlığı beklediğini belirterek, "Bakan da çok isabetli oldu. Kendisi halka yakın, halkın içerisinden biri. Sevilen, tabana inen, halkın içerisinden birinin bakan olması bizi son derece mutlu etmiştir" değerlendirmesinde bulundu.

Keskin, esnaf odalarının Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı olduğuna değinerek, "Esnaf ve sanatkarın sıkıntısını kendisine yetiştireceğiz. Kapısının bize her zaman açık olacağını biliyorum. Kendisine başarılar diliyorum. İnşallah başarılı olur. Sayın Bakanımıza elimizden geldiği kadar başarılı olması için destek olacağız, kendisinin yanında olacağız. Malatya için hayırlı olsun, Türkiye için hayırlı olsun" diye konuştu.