TÜRES Malatya temsilciliği açıldı

TÜRES Malatya temsilciliği açıldı
TÜRES Malatya temsilciliği açıldı
MALATYA (AA) - Tüm Restoranlar Lokantacılar ve Tedarikçiler Birliği (TÜRES) Malatya temsilciliği, törenle açıldıAkpınar Mahallesi'ndeki bir...

MALATYA (AA) - Tüm Restoranlar Lokantacılar ve Tedarikçiler Birliği (TÜRES) Malatya temsilciliği, törenle açıldı

Akpınar Mahallesi'ndeki bir restoranda düzenlenen törende konuşan Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya mutfağının iyi bir noktada olduğunu belirterek, "Zengin bir mutfak ama tanınıp daha iyi noktaya gelmesi için bunun katkı sağlayacağını düşünüyoruz. hayırlı olsun" dedi.

TÜRES Başkanı Ali Tatlıdil, İstanbul 'daki lezzet odaklarını, mekanlarını Anadolu ile buluşturmak ve buradaki lezzet mekanlarını İstanbul'a taşımak için Malatya'dan Zeki Saygı'ya temsilcilik açma görevini verdiklerini söyledi. Tatlıdil, "Bizler 225 işletmeyiz, fakat bazı üyelerimiz yüzlerce işletmeye sahip, bazı üyelerimizin binlerce çalışanı var. İstihdam, ülke ekonomisine katkı açısından büyük bir organizasyon yapımız var. Malatya adımımızla beraber bu yapılanmayı Türkiye geneline yaymak istiyoruz. Biz sivil toplum kuruluşuyuz. Derneğimizin Türkiye açılımını Malatya'dan başlattık" diye konuştu.

Törene, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Şevket Keskin, TÜRES yöneticileri katıldı.