Türk Kızılayı Malatya Şubesi ekipleri Karadağ'da

Türk Kızılayı Malatya Şubesi ekipleri Karadağ'da
Türk Kızılayı Malatya Şubesi ekipleri Karadağ'da
MALATYA (AA) - Türk Kızılayı Malatya Şubesi ekipleri, Kurban Bayramı dolayısıyla Karadağ'da görevlendirildi. Şube Başkanı Umut Yalçın, yaptığı yazılı...

MALATYA (AA) - Türk Kızılayı Malatya Şubesi ekipleri, Kurban Bayramı dolayısıyla Karadağ'da görevlendirildi. 

Şube Başkanı Umut Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, bayramda dayanışmanın ve paylaşımın sınırları aşıp tüm dünyaya yayılmasını hayal ettiklerini belirterek, bu sebeple Türk Kızılayı'nın her yıl olduğu gibi yurt içi kurban bağışlarının dışında yurt dışında da ihtiyaç sahibi Müslüman coğrafyaları için kurban bağışları topladığını anımsattı. 

Bu yıl Malatya Şubesi olarak Karadağ'da Bleje Polje'de yapılacak kesimlerde Türk Kızılayı'nı temsil etmek üzere görevlendirildiklerini aktaran Yalçın, bayram namazının ardından Kızılay adına Karadağlı Müslümanlara lokum ikram ederek bayramlaştıklarını kaydetti. 

Karadağ İslam Birliği Başkanı Rifat Fejziç ve Bleje Polje Müftüsünün dualarıyla, aldıkları kurban vekaletlerini tek tek okuyarak kurban ibadetini bağışçıları adına yerine getirmeye başladıklarını aktaran Yılmaz, Kurban Bayramı son gününe kadar da Karadağ'da kurbanları ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya devam edeceklerini belirtti. 

Tüm dünyada  Türkiye 'nin en önemli yüzlerinden birisi olma hedefi doğrultusunda Türk Kızılayı'nın bu hayalini kendileriyle paylaşan bağışçılar ve halkın Kurban Bayramı'nı kutlayan Yalçın, Türkiye'ye huzur ve mutluluk dolu günler diledi.