Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
- Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çakır, mesajında, gücünü milletten ve kanunlardan alan Türkiye Cumhuriyeti'nin en köklü kuruluşlardan birisi olan emniyet teşkilatının 170 yıldır vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için çalıştığını belirtti.

Özverili ve başarılı çalışmalarıyla güvenliğin teminatı olan polisin her türlü tehdide karşı vatanına ve milletine hizmet etme noktasında gözünü kırpmadan görevini yerine getirdiğini ifade eden Çakır, mesajında şunları kaydetti:

"Polisimiz, insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması, hukukun üstünlüğü prensibinin sosyal ve siyasal alanda egemen kılınmasını sağlamak için çaba sarf etmektedir. Gücünü halktan ve kanunlardan alan polisimiz görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirerek, halkımızın güven ve takdirini kazanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle polis teşkilatımızın kuruluşunun 170. yılını tebrik ederken görevleri başında şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, bütün emniyet mensuplarımıza aileleriyle sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."