Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
- Arapgir ve Darende ilçelerinde tören düzenlendi

  MALATYA (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla Arapgir ve Darende ilçelerinde tören düzenlendi.

Arapgir Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunması ve  Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. 

Burada konuşma yapan polis memuru Cüneyt Uzuner, kurulduğu günden itibaren toplumun ihtiyaçları doğrultusunda büyük bir değişim içerisine giren polis teşkilatının  bugün geldiği noktanın her türlü takdirin üzerinde olduğunu söyledi.

 Törenin ardından, şehit polisler için cuma namazı öncesi Hacı Osman Ağa Cami'nde mevlit okutuldu.

Törene, Arapgir  Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir Garnizon Komutanı Yüzbaşı Özgür Gümüşay, Cumhuriyet Başsavcısı Tayfur Özgenç, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Köse, polis memurları, askerler, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

- Darende'de tören düzenledi

Tören, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Burada bir konuşma yapan İlçe Emniyet Müdürü Arif Köse, emniyet teşkilatının huzur ve güvenliğin sağlanmasında, üzerine düşen tüm sorumlulukları tarafsız, güler yüzlü, yardımsever ve özverili anlayışıyla yerine getirdiğini belirtti. 

Köse, "Polisimiz, kuruluşunun 170. yılını kutlamakta olduğu bu günde, kahramanlık, fedakarlık ve görev azmiyle milletimizin engin sevgisini ve güvenini kazanmanın onur ve gururunu yaşamaktadır" dedi.

Törende, şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

İlçedeki etkinlikler çerçevesinde, Polis Hatıra Ormanı'na 170 fidan dikildi. 

Öte yandan, şehit polisler için Zaimoğlu Çarşı Camisi'nde mevlit okutuldu, katılanlara lokum ve gül suyu dağıtıldı.