Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- AK Parti Malatya Milletvekilleri Özhan, Çalık ve Şahin, oylarını kullandı

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekilleri Taha Özhan, Öznur Çalık ve Mustafa Şahin, oylarını kullandı.

Özhan, Malatya Hasan Varol Ortaokulu bin 165 numaralı sandıkta reyini kullandıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, tek başına ve istikrarlı bir Türkiye görmek için oylarını kullandıklarını söyledi.

Memleket için yeni, hayırlı ve huzurlu bir sürecin başlamasını dileyen Özhan, şöyle devam etti:

"Hem Malatyamızda güçlü şekilde hizmetlerin gelmesi ve devam etmesi için, hem de ülkemizde hizmetlerin ve siyasi istikrarın aksamadan devam etmesi için tek parti iktidarını görmeyi ümit ederek, bu gün sandıkları dolduruyoruz. Oyunu kullanan herkesin zihninde de bu soru olacak. Onun dışında seçimlerde birinci partinin kim olacağı gayet aşikar bir şekilde ortada. Bu konuda hiçbir tartışma yok. Benzer şekilde muhalefet partilerinin nasıl sıralanacağını da oyunu kullanan herkes çok iyi biliyor. İnşallah bunları nasıl biliyorsak, sandıklar açıldığında da tek başına parti iktidarını ve istikrarı da görürüz. Bunu Allah'tan niyaz ediyorum."

Seçimlerin Malatya'ya, memlekete hayırlı olmasını dileyen Özhan, Malatya'nın AK Parti'ye 7 Haziran seçimlerinde Türkiye ortalamasının üzerinde destek verdiğini anımsatarak, 1 Kasım'da bu desteğin ciddi oranda artacağını ümit ettiğini belirtti.

Özhan, Malatya'da AK Parti'nin 2011 seçimlerinde yakaladığı çıtayı yakalamak istediklerine değinerek, "İnşallah sandıklar açıldığında Malatyamızda bu güzel müjdeyle karşılaşacağımızı ümit ediyorum. Bu da beraberinde Malatya'ya söz verdiğimiz hizmetlerin güçlü bir şekilde, en hızlı şekilde hayata geçmesi anlamına gelecektir. İnşallah hep beraber bunu tecrübe ederiz" diye konuştu.

- Öznur Çalık

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık da oyunu eşi Kenan Çalık ile Malatya Anadolu Lisesinde bin 72 numaralı sandıkta kullandı.

Çalık, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, millet iradesinin bugün tecelli edeceğini belirterek, gelecek için sandıktan güzel sonuçların çıkacağını söyledi.

Türkiye'nin istikrarına imza atmak istediklerini bildiren Çalık, "13 yıllık AK Parti istikrarı, siyasi ve ekonomik istikrarı da beraberinde getirmiştir. Ve inşallah bütün milletimiz bu gün sandığa giderek iradelerini yansıtacaktır. 7 Haziran ve 1 Kasım arasında yaşanan özellikle terör olaylarının son bulacağı güçlü bir iradenin çıkmasını gönülden arzu ediyoruz. Milletimiz, saz çalarak değil, oyunu kullanarak seçim sonuçlarını tüm dünyaya duyuracak" dedi.

Çalık, millet iradesinin üzerinde hiçbir iradenin olmadığını herkesin görmesi gerektiğini belirterek, "Silahların gölgesi altında milletin iradesini engellemeye çalışanlara sandıktan çok güzel cevap çıkacak diye umut ediyorum" dedi.

- Mustafa Şahin

Mustafa Şahin de Sadiye Ünsalan Ortaokulundaki 2 bin 233 numaralı sandıkta oyunu kullandıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Seçimin sorunsuz devam ettiğini anlatan Şahin, demokratik kurallar içerisinde insanların çözümü sandıkta arayıp sonuca ulaşmasını temenni ettiklerini kaydetti. Şahin, "Terörün olmadığı, kanların akmadığı önümüzdeki süreci, inşallah yarın sabahtan itibaren hissetmiş oluruz" ifadesini kullandı.