Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: - "Siyaset, umarız 1 Kasım'dan sonraki dönemde tekrar insanların gözünde çözüm üreten bir yere erişir"

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Siyaset, umarız 1 Kasım'dan sonraki dönemde tekrar insanların gözünde çözüm üreten bir yere erişir" dedi. 

Abdulkadir Eriş İlkokulunda oyunu kullanan Ağbaba, çıkışta yaptığı açıklamada, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Birlikte yaşamanın önemine değinen Ağbaba, "Başka memleketimiz yok. Gerginlikten uzak olacağız. Birbirimizi seveceğiz. Hangi siyasi görüş, etnik kimlik ve mezhepten olursak olalım hep beraberiz. Siyaset çözüm üretmek için vardır. Siyaset, umarız 1 Kasım'dan sonraki dönemde tekrar insanların gözünde çözüm üreten bir yere erişir" diye konuştu. 

Ağbaba, muhalefetin çok sıkıntılı bir dönem geçirdiğini ifade etti.

1 Kasım akşamı bir karartma yaşatılmaya çalışıldığını iddia eden Ağbaba, şöyle konuştu:

"Buradan vatandaşlarımızdan sandıklara sahip çıkmaya davet ediyoruz. Bu operasyonların temel amacı 1 Kasım sonuçlarını maniple ederek haksız bir durum yaratmak. Buna da Türkiye teslim olmayacak. Umarız mili iradenin sonuçlarına herkes saygı duyar. Umarız Türkiye'de gerginlikten uzak, insanların birbirini sevdiği, birbirine nefretle bakmadığı bir dönem yaşanır."