"Ulusal ve Uluslararası Arenada Kadın ve Engeller Paneli"

"Ulusal ve Uluslararası Arenada Kadın ve Engeller Paneli"
"Ulusal ve Uluslararası Arenada Kadın ve Engeller Paneli"
MALATYA (AA) - Türkiye Beyazay Derneği Malatya Şubesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "Ulusal ve Uluslararası Arenada Kadın ve...

MALATYA (AA) - Türkiye Beyazay Derneği Malatya Şubesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "Ulusal ve Uluslararası Arenada Kadın ve Engeller Paneli" düzenledi.

Bir otelde gerçekleştirilen panelde, İnönü Üniversitesinden İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Arslan, Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serap Benli, Uluslararası İlişkiler Bölümü Araştırma Görevlisi Serap Gürkan ve avukat Ferda Dönmez çeşitli konularda katılımcıları bilgilendirdi.

Türkiye Beyazay Derneği Malatya Şube Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün tarihçesini anlattı.

Türkiye Beyazay Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necla Sümer de Türkiye'nin her yerinde dernek olarak ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için gayret sarf ettiklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından Sümer'e ve Eski Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk'a plaket verildi. 

Malatya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hamza Demiralp ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, Suriyeli çocuklara hediye verdi.

Panele, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Valisi Süleyman Kamçı'nın eşi Ayşe Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.