Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi

Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi
Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi
MALATYA (AA) - Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneğinin (MAFSAD) yürüttüğü "Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi" başlıyor.MAFSAD üyeleri, konuk...

MALATYA (AA) - Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneğinin (MAFSAD) yürüttüğü "Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi" başlıyor.

MAFSAD üyeleri, konuk fotoğraf sanatçılarıyla İnönü Kapalıçarşısı üzerinde bir araya geldi.

MAFSAD Başkanı İnan Orhan, burada yaptığı açıklamada, derneklerinin geleceğin değer arz eden bir sivil toplum kuruluşu olma yolunda ilerlediğini, yaptıkları projeler ve etkinliklerle sanatseverlerin dikkatini çektiğini belirtti.

Yürüttükleri önemli projelerden birinin de "Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi" olduğunu kaydeden Orhan, proje kapsamında İbrahim Demirel, Mustafa Ertekin, Çerkes Karadağ, Faruk Akbaş, Tarık Yurtgezer, Tekin Ertuğ, Özcan Yurdalan, Arjen Zwart, Kamal Shabkhiz ve Bülent Kılınç  gibi fotoğraf sanatçılarını, Milli Dağcı Doğan Palut'u ve akademisyenleri ağırlayacaklarını anımsattı. 

Proje kapsamında 4 gün boyunca Levent Vadisi'nde çadırlarda kalacak grup, vadinin doğal ve kültürel özelliklerini fotoğraflayacak. Gruba,  sabah , öğlen ve akşam yemekleri ücretsiz olarak verilecek.