ÜNİLİG voleybol grup müsabakaları sona erdi

ÜNİLİG voleybol grup müsabakaları sona erdi
ÜNİLİG voleybol grup müsabakaları sona erdi
- Malatya B Grubu'nda Erzincan Üniversitesi grubu yarı finale yükseldi

MALATYA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından üniversite sporlarına yeni bir heyecan katmak ve spor kültürünün yaygınlaşması adına gerçekleştirilen 2015-2016 sezonu ÜNİLİG voleybol grup müsabakaları sona erdi.

B grubu müsabakalarının yapıldığı Malatya'daki karşılaşmalarda Malatya Atatürk Spor Salonu'nda Erzincan Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Elazığ Fırat Üniversitesi ve Tunceli Üniversitesi takımları mücadele etti.

Müsabakalarda Erzincan Üniversitesi grubu yarı finale yükseldi.

Erzincan Üniversitesi BESYO öğretim üyesi ve Voleybol Takımı Teknik Sorumlusu Eser Ağgön, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl başarılı bir sezon geçirdiklerini belirterek, "Bu sene de ilk grup müsabakaları Malatya'da yapıldı. Turnuvada Elazığ Fırat Üniversitesi, Tunceli Üniversitesi ve Bingöl Üniversitesi'ni yenerek bir üst gruba yani yarı finale kaldık" diye konuştu.

Ağgön, yaklaşık 8 yıldır voleybol takımlarının bulunduğunu anımsatarak, "Sezon üç ayaklı. Bu anlamda Malatya'daki grup müsabakalarını turnuvaya hazırlık ve giriş olarak görüyoruz. İnşallah bu sezon Erzincan Üniversitesi için çok iyi bir sezon olacak. Sporcularımızla sezon boyunca antrenmanlar yaptık. Üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz" dedi.