Üniversite öğrencilerine Çanakkale gezisi

Üniversite öğrencilerine Çanakkale gezisi
Üniversite öğrencilerine Çanakkale gezisi
- Birlik Vakfı Malatya Şubesince 30 üniversite öğrencisinin Çanakkale, İstanbul ve Bursa'ya geziye gönderildiği bildirildi

MALATYA (AA) - Birlik Vakfı Malatya Şubesince üniversite öğrencileri için Çanakkale, İstanbul ve Bursa'ya gezi düzenlendiği bildirildi.

Vakfın Malatya Şubesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Birlik Vakfı Malatya Şubesi, mayıs ayında üniversite öğrencilerine yönelik "Güzel Şiir Okuma ve Birlik" konulu kompozisyon yarışması açtı. Bu yarışmada dereceye giren ve vakfın Genç Birlik üyelerinden yıl içinde yapılan faaliyetlerde başarı gösteren 30 öğrenci, Gençlik ve Spor Bakanlığınca da desteklenen Tarih Şahit Birlikten Kuvvet Doğar Projesi kapsamında İstanbul, Çanakkale ve Bursa'ya geziye gönderildi.

Proje Koordinatörü ve Ar-Ge Komisyonu Başkanı İhsan İzciler, 5 gün sürecek ve 19 Ağustos 'ta sona erecek "vatan evlatlarının aslanlaştığı yerin adı" Çanakkale gezisiyle gençlere tarih bilincini aşılamayı ve milli ve manevi değerleri fark etmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirterek, "Bu gezimiz, tarihte birlik ve beraberlik sayesinde bu ülkenin neler yapabildiğini gençlere göstermek, tarih bilincini ve şuurunu arttırarak gençlerimizin milli değerlere ve geleceklerine sahip çıkmalarını sağlamak açısından önemli bir çalışma" ifadesini kullandı.

İzciler, program kapsamında Çanakkale'nin yanında İstanbul ve Bursa'nın tarihi ve doğal güzelliklerinin de görülmüş olacağını kaydetti.