Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
MALATYA (AA) - Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine, Malatya Ortak Değerler Platformu üyeleri tepki...

MALATYA (AA) -  Mersin 'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine, Malatya Ortak Değerler Platformu üyeleri tepki gösterdi.

Enes Tarım, Malatya Gazeteciler Cemiyetinde, platform adına düzenlediği basın toplantısında, insanlığın Türkiye 'de ve dünyada yaşanan utanç verici olaylara şahit olduğunu söyledi.

Tarsus'ta hunharca katledilen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın maruz kaldığı muamelenin kabullenilemez olduğunu belirten Tarım, şöyle devam etti:

"Bu ve bunun gibi olaylar gösteriyor ki artık kadın ve çocuklarımız toplu taşıma araçlarında da güvende değiller. Toplum olarak nereye gitmekte olduğumuzu sorgulama vaktidir. İnsanlıktan nasibini almamış bu habis ruhlu insanların bir daha böyle bir şeye teşebbüs etmemeleri için idam cezasının yeniden getirilmesini istiyoruz. Toplumsal öfkenin dinmesi, huzur ve sükunun temini için bu cezayı istemek insani ve İslami bir sorumluluktur." 

Tarım, toplu taşıma konusunda hizmet veren odalar ve kurumların daha etkin ve sorumlu hareket etmeleri için yapılacak yasal düzenlemelerin acilen hayata geçirilmesi gerektiğini kaydetti.