Üniversiteli gençler liseli öğrencilere PDR'yi tanıttı

Üniversiteli gençler liseli öğrencilere PDR'yi tanıttı
Üniversiteli gençler liseli öğrencilere PDR'yi tanıttı
MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) Bölümü öğrencileri "Topluma Hizmet Uygulamaları" dersi...

MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) Bölümü öğrencileri "Topluma Hizmet Uygulamaları" dersi kapsamında liselerde kendi bölümlerini tanıttı.

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü 3. sınıf öğrencileri Pelin Bayındır ve Gizem Şahin, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi çerçevesinde, "PDR Nedir? Ne Değildir?" projesi kapsamında liselerde psikolojik danışmanlığı anlattı.

 Bayındır ve Şahin proje çerçevesinde, Kernek Anadolu Lisesi, Marmara Sağlık Koleji ile Turgut Özal Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi gibi okullarda, 11. sınıf öğrencilerine rehberlik ve psikolojik danışmanlığı konularında bilgiler verdi.

Rrehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü bitirenlerin hangi kurumlara atandığı, maaş ve çalışma ortamıyla, okullarda rehber öğretmenlerin yapabileceği çalışmalara değinen üniversiteli gençler, PDR bölümünün psikoloji bölümünden farkını ve görev alanları gibi konularda öğrencileri aydınlattı.