Vali Kamçı, Suriyeli çocukları ziyaret etti

Vali Kamçı, Suriyeli çocukları ziyaret etti
Vali Kamçı, Suriyeli çocukları ziyaret etti
MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Malatya'ya gelen Suriyeli çocukları ziyaret etti.Malatya Valiliğinden...

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Malatya'ya gelen Suriyeli çocukları ziyaret etti.

Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kamçı, Malatya'daki Beydağı Konaklama Tesisi'nde kalan Suriye'li çocukları ziyaret etti. Protez kol ve bacak takılacak çocukların sevincine ortak olmak amacıyla konteyner kentte yer alan sağlık merkezine giden Kamçı, bir süre çocuklarla sohbet etti.

Ziyarette, Suriyeli çocuklar Muhammed'e sağ bacak, Rama'ya ise sol kol protezi takıldı.

Protezlerin takılmasını izleyen ve Alman firma yetkilisinden protezler hakkında bilgi alan Kamçı, "Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Alman firması ile yaptığı işbirliği çerçevesinde bağış olarak verilen protezler savaşın izlerini taşıyan bu çocuklarımıza takılacak. AFAD yetkililerine , firma yetkililerine ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın ülkelerinde huzur bir an önce sağlanır ve aileleri ile ülkelerine geri dönerler diye temennide bulunuyorum" ifadesini kullandı.

Suriyeli Rama da Kamçı'ya sarılarak teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Malatya

  ,

  Sohbet

  ,

  Konaklama

  ,

  kol

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  firma

  ,

  Bağış