Vali Kamçı, TEB KOBİ Akademisi açılış toplantısına katıldı

Vali Kamçı, TEB KOBİ Akademisi açılış toplantısına katıldı
Vali Kamçı, TEB KOBİ Akademisi açılış toplantısına katıldı
MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı'nın, Türk Ekonomi Bankası (TEB) KOBİ Akademisi tarafından düzenlenen eğitim programının açılışına...

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı'nın, Türk Ekonomi Bankası (TEB) KOBİ Akademisi tarafından düzenlenen eğitim  programının açılışına katıldığı bildirildi.  

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Kamçı, açılışta yaptığı konuşmada, neredeyse dünyanın bütün ülkelerinde olduğu gibi Türkiye 'de de KOBİ'lerin, istihdam hacmi, üretim değeri, ülkenin gelişmesine olan katkıları ve mülkiyetin tabana yayılmasına imkan sağlaması nedeniyle serbest rekabete dayalı piyasa ekonomisinin ve sosyal bakımdan toplumsal istikrarın temel unsuru olduklarını belirtti. 

Son yıllarda sosyo ekonomik anlamda meydana gelen değişiklikler ve sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçişle birlikte, ulusal ekonomi politikalarının gittikçe birbirine yaklaşmakta olduğunu ifade eden Kamçı, dünyada para, sermaye ve mal hareketlerinin sınır tanımadıklarını kaydetti.

Kamçı, "Küresel piyasa ekonomisinin temeli olan rekabetin yerleşmesi ve devamlılığı KOBİ'lerin varlığına bağlıdır. Bu vesileyle, TEB KOBİ Akademi tarafından uygulanan eğitim programı ile KOBİ'lerin daha da önem kazanacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Toplantıya, TEB KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı  Turgut Boz da katıldı. 
 


  ETİKETLER:

  ekonomi

  ,

  Türkiye

  ,

  Malatya

  ,

  Piyasa

  ,

  Para

  ,

  sanayi

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal