Vali Kamçı'dan dernek ve vakıf ziyaretleri

Vali Kamçı'dan dernek ve vakıf ziyaretleri
Vali Kamçı'dan dernek ve vakıf ziyaretleri
MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, bazı dernek ve vakıfları ziyaret etti.Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Kamçı, göreve...

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, bazı dernek ve vakıfları ziyaret etti.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Kamçı, göreve geldikten sonra kendisini ziyarete gelen bazı dernek ve vakıflara, iadei ziyarette bulundu.

İlk olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Beyazay Derneği Malatya Şubesini ziyaret eden Kamçı, eskiden engellilerin evlerinden dışarı çıkarılmadığını, bugün ise toplum ile bütünleşmiş bir halde engelsiz yaşama katıldıklarını kaydetti.

Herkesin birer engelli adayı olduğunu belirten Kamçı, "Dernek başkanımız başta olmak üzere bu konuda çalışma yapan diğer derneklerimizi çalışmaları ve katkılarından dolayı kutluyorum" ifadesini kullandı.

Ziyarette Kamçı, dernek üyeleri ve aileleriyle birlikte pasta kesip sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

Hazreti İmam Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı da ziyaret eden Kamçı, vakıf başkanı başkanı Erdoğan Ünverdi'den türbe hakkında bilgi alarak, dua etti.

Kamçı, daha sonra iki gün önce hayatını kaybeden Kore Gazisi Abuzer Vurmaz'ın evini ziyaret ederek, oğlu Mehmet Vurmaz ve ailesi ile komşularına da taziyelerini bildirdi.    

Cem Vakfı Malatya Şubesi ile Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfını ziyaret eden Kamçı, çalışmalar hakkında bilgi aldı.