Vali Şahin'den Başkan Çakır'a veda ziyareti

MALATYA (AA) - İstanbul Valiliğine atanan Malatya Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a veda ziyaretinde bulundu. Büyükşehir...

MALATYA (AA) - İstanbul Valiliğine atanan Malatya Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a veda ziyaretinde bulundu. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Şahin, Malatya'da iki güzel yıl geçirdiğini ve bu süre zarfında belediyeyle en küçük ayrılığa düşmeden, uyumlu şekilde millete hizmet ettiklerini belirtti. 

Çakır ile dostluk, kardeşlik hukuku içerisinde görev yapmaya gayret ettiklerini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

"Bizim yetmediğimiz yerlerde Büyükşehir Belediyemiz destek oldu. Büyükşehir Belediyemizin yetmediği yerde de biz destek olduk. Amacımız aynıydı, insana ve Malatya'ya hizmetti. Hiçbir ayrımız, gayrımız olmadan en verimli şekilde milletimize hizmet etmeye çalıştık. İki yıl boyunca bana destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'a teşekkür ediyorum. Nezaketiyle, beyefendiliğiyle, insanlığıyla ve yapmış olduğu hizmetlerle insanlarımızın sevgisini kazanmıştır. Bundan sonraki süreçte de Malatyamıza önemli hizmetler yapacaktır."

Çakır ise Şahin'in yeni görev yeri İstanbul'da da aynı hizmetleri yapacağına yürekten inandığını vurguladı. 

Malatyalı olarak gördükleri Vali Şahin'in, hizmet noktasında kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarına öncülük ettiğine dikkati çeken Çakır, "Güzel hizmetlerinden dolayı Valimiz Vasip Şahin'e teşekkür ediyoruz. Dünyanın sayılı metropollerinden biri olan İstanbul'da aynı hizmetleri yapacağına yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı. 

Çakır, Şahin'e el dokuması halı ile tablo hediye etti.