Yeni eğitim öğretim yılı

Yeni eğitim öğretim yılı
Yeni eğitim öğretim yılı
- Malatya Emniyet Müdürlüğü, okullarda gerekli tedbirleri aldı

MALATYA (AA) - Malatya Emniyet Müdürlüğü, yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla okul önlerinde gerekli tedbirleri aldı. 

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, eğitim çağındaki çocukların korku ve endişeden uzak, güvenli ortamlarda eğitimlerini sürdürmelerinin, "Güvenli Okul - Güvenli Eğitim" kapsamında öncelikli hedefler arasında yer aldığı belirtildi.

Çocukların, okula gitmek için evlerinden ayrılmasından başlayarak evlerine dönünceye kadarki süreçte güvenli bir eğitim-öğretim hayatı geçirmelerini sağlamak amacıyla geçen eğitim-öğretim yılında okullar ve civarında meydana gelen olayların analiz edildiği kaydedilen açıklamada, bu çerçevede ilgili birimler nezdinde gerekli görevlendirmelerin yapıldığı vurgulandı.

Geçen yıl kentte okul sayısının önceki eğitim-öğretim yılına nazaran yüzde 25 oranında artış göstermesine karşın özelikle okul önleri ve çevresinde alınan etkin tedbirler sonucunda meydana gelen suçlarda yüzde 10'luk bir azalma gözlemlendiği bildirilen açıklamada, okullarla Emniyet Müdürlüğü arasındaki iletişimi sağlayacak, okul yönetimleriyle irtibat kuracak, güvenlik sorunlarını paylaşacak "Okul Polisleri"nin  Çocuk Şube Müdürlüğü bünyesinde 2015-2016 eğitim öğretim yılı için tekrar görevlendirildiği kaydedildi.

Öğrenci yoğunluğu olan okullar ve bölgeler tespit edilerek kent genelinde okul önleri ve çevrelerine yönelik devriye hizmetlerinin artırıldığı belirtilen açıklamada, 2015-2016 eğitim öğretim yılının öğrencilere, velilere ve öğretmenlere hayırlı olması temenni edildi.