Yeni eğitim öğretim yılının başlaması

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması
Yeni eğitim öğretim yılının başlaması
- Öğrenci ve öğretmenler, Malatya Valisi Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır'ı ziyaret etti

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yeni eğitim  öğretim yılının başlaması dolayısıyla öğretmen ve öğrencileri kabul etti.

Vali Kamçı'nın makamındaki ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Selahaddin Eyyubi İlkokulu öğretmenleri ve 4. sınıf öğrencileri, Kamçı'ya çiçek sundu.

Vali Kamçı, geçen eğitim-öğretim yılını başarıyla tamamladıklarını belirterek, "2015-2016 eğitim-öğretim yılının geçen seneden daha başarılı olmasını bekliyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının herkese hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Vali Kamçı, daha sora öğrenci ve öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi.

- Başkan Çakır'ın kabulü

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu öğrencilerini kabulünde yaptığı konuşmada,  Türkiye genelinde 18 milyon öğrencinin eğitime başladığına değinerek, yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilere ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.

Öğrencilerin huzur içerisinde yetişmesinin en büyük dileği olduğunu bildiren Çakır, "Öğrencilerimize ne kadar iyi bir eğitim verebilirsek, onları ne kadar bilinçli ve sağlıklı yetiştirebilirsek ülkemizin geleceği de o kadar aydınlık olacak" ifadelerini kullandı.

Başkan Çakır, öğretmen ve öğrencilere çeşitli armağanlar verdi.