Yeni Malatyaspor antrenman sahasına kavuşuyor

Yeni Malatyaspor antrenman sahasına kavuşuyor
Yeni Malatyaspor antrenman sahasına kavuşuyor
- Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek: - "Bir idman sahası beklerken iki idman sahasına birden kavuştuk"

MALATYA (AA) - Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, takım için yaptırılan antrenman sahalarının 45 gün sonra hazır olacağını bildirdi. 

Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesisleri'nin yan tarafında yapılan sahada gazetecilere açıklamalarda bulunan Gevrek, yapımı üstlenen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a desteğinden dolayı teşekkür etti.

Sahaların Yeni Malatyaspor için önem arz ettiğini belirten Gevrek, "Emeği geçen firma yetkililerine de teşekkür ediyorum. Malatya için önemli olan bir konuydu. Çok şükür halloldu. Bir idman sahası beklerken iki idman sahasına birden kavuştuk. Takımımız idman sahası açısında birçok sıkıntıyla karşılaşıyordu. Malatya'da yapılacak birçok işimiz var. Onları da bir an önce halletmek istiyoruz. İdman sahamız 45 gün sonra teslim edilecek. Geç oldu ama temiz oldu" ifadelerini kullandı.

Altyapıya önem verdiklerini vurgulayan Gevrek, şunları söyledi:

"Altyapıyla ilgili birçok işimiz var. Biz, altyapıya çok önem veriyoruz. Geldiğimiz günden bu yana üstünde önemle durduğumuz konulardan birisidir. İrfan hocamızı da bu yüzden tercih ettik. Altyapıya önem vermesiyle bilinen bir hocadır kendisi. Altyapının sıkıntılarını da bir an önce halletmemiz gerekiyor. Beton zeminde idman yapıyorlar. Tesisleşme adına bunları yapmamız gerekiyor. Bunları da bir an önce halledersek, Malatya futbolu yüzde yüz refaha kavuşmuş olur."

Gevrek, PTT 1. Lig 'de yarın Denizlispor'la yapacakları maçtan sonra Malatya İnönü Stadı'nın zemininin de daha iyi hale gelmesi için bir dizi çalışma başlatacaklarını belirtti.