Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Pilten:

Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Pilten:
Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Pilten:
- "Ciddi manada kulübümüz ve başkanımız mağdur edilmiştir"

MALATYA (AA) -  Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Yeni Malatyaspor Kulübü'nün basın sözcüsü Selim Pilten, Tokatspor maçından sonra kulübe verilen cezalarla ilgili olarak yaptıkları itirazın Tahkim Kurulu tarafından reddedilmesine ilişkin, "Ciddi manada kulübümüz ve başkanımız mağdur edilmiştir" dedi.

Pilten, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tahkim Kuruluna yapmış oldukları itirazın reddedilmesiyle büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını belirtti. 

Yaptıkları savunmanın okunduğuna inanmadıklarını ifade eden Pilten, "Çünkü çok ciddi bir savunma yaptık. Hem hakem hem de gözlemci raporunu izledik. Kesinlikle bariz farklılıklar vardı. Bunları da itirazımızda belirttik. Kamera kayıtlarını da gönderdik. Başkanımıza isnat edilen suçlarla ilgili o saatte orada olmadığını kanıtladık. Bunların hiçbirini değerlendirmeye almamışlar. Müthiş bir hayal kırıklığı içerisindeyiz" diye konuştu.

Pilten, kulüp başkanı Adil Gevrek'in ağzından çıkmayan fiillerle alakalı olarak hakemin tuttuğu raporla ceza verildiğini öne sürdü.

Adil Gevrek'in söylediği iddia edilen sözlerden hiç birini kullanmadığını savunan Pilten, "Başkanımız kesinlikle o ifadeleri kullanmadı. Buna hepimiz şahidiz. Umudumuz Tahkim Kurulu'nun vereceği karardaydı. Başkanımız sahaya girmemem gerekiyordu demişti. Biz de cezasının büyük oranda hafifletileceğini düşünüyorduk. Ciddi manada kulübümüz ve başkanımız mağdur edilmiştir" dedi.

PFDK Tokatspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Yeni Malatyaspor'a 1 maç tarafsız sahada seyircisiz, 1 maç kendi sahasında seyircisiz, kulüp başkanı Adil Gevrek ve kulüp Asbaşkanı Nusret Öncü'ye ise 440 gün hak mahrumiyeti cezası vermişti.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  spor

  ,

  Beyaz

  ,

  Ceza

  ,

  İddia

  ,

  Lig

  ,

  hakem

  ,

  maç

  ,

  Kulüp