Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Buz:

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Buz:
Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Buz:
- "Ligde kalmak istiyoruz" - "Sahamızın zemini çok kötü. Bu saha bize yakışmıyor

MALATYA (AA) - Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, PTT 1. Lig'de kalmak istediklerini, adımlarını ona göre atacaklarını söyledi. 

Türkiye Futbol Federasyonu antrenman sahasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Buz, Karşıyaka deplasmanından önemli bir galibiyetle (1-0) döndüklerini hatırlattı. Adana Demirspor mağlubiyetiyle yitirdikleri 3 puanı, telafi ettiklerini kaydeden Buz, "En az 20 puan almak istediğimizi söylemiştik. Çok şükür bunu da yaptık. Arkadaşlarım özverili disiplinli bir galibiyet aldılar" diye konuştu.  

Ayaklarının yere basması gerektiğini ifade eden teknik direktör Buz, "Her şeyden evvel çok duyarlı bir halkımız var. Bu sene takımımız PTT 1. Lig'e yeni çıktı. Takım kadrosuyla ilgili sıkıntılarımız olsa da bizim hedefimiz ligde kalmaktı. Ligde kalmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Günü kurtarmak adına Malatya'ya gelmediğini ifade eden teknik direktör Buz, "Yeni Malatyaspor'a, Malatya halkına bir şeyler vermek istiyorum. Onların mücadelesi içerisindeyiz. Ekibimle adımlarımızı ona göre atacağız. Transferlerle ilgili de çalışmalarımız var. Burada genç arkadaşlarım var, onları da ön plana çıkarmak istiyorum" şeklinde konuştu. 

 

- "Sahamızın zemini çok kötü"

 

PTT 1. Lig'in deplasmanda en çok galibiyet elde eden iki takımından biri olduklarını kaydeden Buz, iç sahada zemin sorunu yaşadıklarını vurgulayarak, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Kendi sahamızda sıkıntımız var. Sahamızın zemini çok kötü. Bu saha bize yakışmıyor. Burada iki takım da aynı şartlarda oynuyor fakat siz ev sahibisiniz, pas yapmalısınız, maçı kazanmak istiyorsunuz. 3-5 pas yapmadığınız zaman sıkıntı yaşıyorsunuz. O yüzden gerçekten üzülüyorum, dua ediyorum saha daha da kötüleşmesin diye. Onun arkasına da sığınmıyoruz. Hiçbir bahanenin arkasına sığınmadık, sığınmayacağız fakat ne olursa olsun bizim için dezavantaj. Bir ev sahibi takım için sahanın bu kadar kötü olması dezavantaj."

Buz, hafta sonu iç sahada Samsunspor'la yapacakları maça da değinerek, "Tabii onlar için de önemli bir maç çünkü hedefleri belli. Onlara saygı duyuyorum. Çok iyi takımları var ama öncelikle biz ne yapacağız ona bakacağız" şeklinde sözlerini tamamladı.