Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İldiz:

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İldiz:
Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İldiz:
- "Başlangıçlar hep zordur ama kazanarak lige girmek istiyoruz"

MALATYA (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'un teknik direktörü Yücel İldiz, "Başlangıçlar hep zordur ama zoru başarıp, kazanarak lige girmek istiyoruz" dedi. 

İldiz, Türkiye Futbol Federasyonu Antrenman Sahası'nda gerçekleştirdikleri çalışma öncesi ligin ilk haftasında oynayacakları 1461 Trabzon maçına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, oyuncuların moralinin yerinde olduğunu ve iyi çalıştıklarını belirtti. 

1461 Trabzon'un önemli kulüplerden biri olduğunu ifade eden İldiz, "Hemen hemen Trabzonspor'a altyapı gibi çalışan bir ekip. Çok tuzu kuru bir takım. Çıkıp oynuyorlar, çok mücadeleci bir ekip. Mücadeleci bir ruhla oynuyorlar. Bu tip takımlara karşı her ekibin işi zordur. Bu zorlukları bilerek oynayacağız. Seyircimizin eksikliğini hissettirmemeye çalışacağız. İnşallah kazanarak başlarız" diye konuştu.

İldiz, zorlu bir müsabakanın kendilerini beklediğini belirterek, "Başlangıçlar hep zordur ama zoru başararak, kazanarak lige girmek istiyoruz. Malatyaspor kazanarak, yeniden PTT 1. Lig'e 'merhaba' demek istiyor. Biz de elimizden geldiğince bu konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. 

 

- Transfer çalışmaları

Transfer çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan İldiz, üç oyuncu alacaklarını söyledi.

Başkan ve yöneticilerin bu konuda çalıştığını ifade eden İldiz, transferlerden bir tanesini bu hafta sonu diğer ikisini de gelecek hafta içinde çözmeye çalışacaklarını kaydetti. 

İldiz, forvet oyuncusu Samed Kartal ve orta saha oyuncusu Serkan Çalık'ın takımdan ayrıldığını anımsatarak, "Bu iki arkadaşımız ayrıldı. Tabi ki onların oynadığı mevkiler belli, zaten yerlerine oyuncu alacağız. Bu sene kontenjan var ve 25 kişilik bir kadro yapmak zorundasınız, fazlası yok. Bu nedenle, şu anda bizim iki kontenjan açığımız var. Üç oyuncu alacağız. Belki bir oyuncu daha boşaltacağız" diyerek sözlerini tamamladı.