Yeni Malatyaspor'da teknik direktör arayışları

Yeni Malatyaspor'da teknik direktör arayışları
Yeni Malatyaspor'da teknik direktör arayışları
- Kulüp basın sözcüsü Pilten: "Yeni sezon için teknik direktör arayışlarımız ve transfer çalışmalarımız devam ediyor"

MALATYA (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'da, teknik direktör arayışları sürüyor.

Kulübün basın sözcüsü Selim Pilten, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımı PTT 1. Lig'e taşıyan teknik direktör Feyyaz Uçar ile yolların ayrılmasının ardından yeni teknik adam için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Uçar ile karşılıklı oturup konuştuklarını ve yollarını ayırmaya karar verdiklerini ifade eden Pilten "Yeni sezon için teknik direktör arayışlarımız ve transfer çalışmalarımız devam ediyor. Henüz netleşen bir durum yok ama görüşmelerimiz sürüyor" dedi.

Pilten, Uçar'ın takımı şampiyon yaparak Malatya için önemli bir başarıya imza attığını dile getirerek, "Feyyaz Uçar geçmişte futbolcu kişiliğiyle, teknik direktörlük duruşuyla Türkiye 'nin önemli değerlerinden biridir. Malatya'nın tarihine, adını altın harflerle yazdırdı. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. 

Mevcut yönetimin görevine devam ettiğini belirten Pilten, "Mali genel kurulumuzu geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdik. Yönetimimiz idari ve mali yönden ibra edildi ancak olağanüstü genel kurulla ilgili herhangi bir karar alınmadı. Mevcut yönetim çalışmalarını sürdürüyor" ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın yönetime aday olan isimlerle görüştüğünü aktaran Pilten, Çakır'ın vereceği nihai karar neticesinde yönetimin şekilleneceğini kaydetti.